„Kolejka” – premiera Teatru po Pracy

30 marca 2017- 10:00

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na kolejne przedstawienie "Teatru po pracy" pod tytułem "Kolejka". Premiera odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku o godz. 19:00 w sali widowiskowej MDK.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przez internet na www.mdk.lubliniec.pl w zakładce "KUP BILET" oraz w kasie MDK od godz. 15:00.

Zarzewiem nowego wzruszającego spektaklu Teatru po Pracy stała się przepiękna i jakże wymowna piosenka Krystyny Prońko „Psalm stojących w kolejce”. W związku z tym powstał autorski scenariusz wykorzystujący mocne w wymowie słowa poetów i pisarzy. Pojawi się między innymi: ksiądz Jan Twardowski, Francois Rabelais, Maria Dąbrowska, Krystyna Miłobędzka, Muriel Rukeyser. KOLEJKA w przedstawieniu potraktowana jest jako metafora, bowiem każdy z nas każdego dnia stoi w jakiejś kolejce. Stoimy, bo pragniemy, bo chcemy, bo marzymy, bo dążymy, bo się nie godzimy. W kolejce życia stoimy prosząc, czekając, nienawidząc, udowadniając tym samym, że charakter zawartych w spektaklu piosenek i tekstów ma wymiar ponadczasowy.

30 marca 2017