Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film

Reżyseria: David Soren
Scenariusz: Nicholas Stoller
Premiera w Polsce: 21 lipca 2017

George i Harold to dwaj kumple z podstawówki, którzy uwielbiają rysować komiksy. Słyną z niezwykłej wyobraźni i niesamowitych wyczynów. Po kolejnym wygłupie dyrektor szkoły grozi, że rozdzieli kolegów, przenosząc jednego z nich do innej klasy. Niewiele myśląc George i Harold hipnotyzują dyrektora, każąc mu wierzyć, że jest wymyślonym przez nich niepokonanym i pełnym entuzjazmu, choć niezbyt rozgarniętym superbohaterem, znanym jako „Kapitan Majtas”. Kapitan Majtas nie ma żadnych mocy i niewiele potrafi, ale już wkrótce będzie musiał wkroczyć do akcji i stawić czoło arcywrogowi, który nieoczekiwanie pojawia się w szkole. Profesor Pofajdanek udaje nowego nauczyciela chemii, a w rzeczywistości jest bezwzględnym złoczyńcą, który dąży do przejęcia władzy nad światem. Posługuje się przy tym swym genialnym wynalazkiem – rozmiarotronem, za pomocą którego można dowolnie zmniejszać i powiększać obiekty. Los naszego świata zawiśnie na włosku – a raczej na gumce od majtek.

18 lipca 2017