Jaskiniowiec

Scenariusz: Mark Burton, John O'Farrell
Obsada: Eddie Redmayne, Maisie Williams, Tom Hiddleston, Timothy Spall
Premiera w Polsce: 23 luty 2018

Animowana komedia zdobywcy 4 Oscarów Nicka Parka o pewnym jaskiniowcu, który pragnie od życia czegoś więcej niż łupanie kamienia.

W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

16 marca 2018