III Jarmark Rękodzieła

16 sierpnia 2017- 10:00

Serdecznie zapraszamy na III Jarmark Rękodzieła, który odbędzie się  10 września 2017 roku na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

Podczas jarmarku będzie można obejrzeć i zakupić artykuły rękodzielnicze. Pojawią się stoiska z wyrobami wykonanymi przeróżnymi technikami, m.in.: decoupage, filc, ceramika, witraż, szkło.

Atrakcją dla dzieci będzie zabawa z animatorem. Będziemy modelować balony i bańki mydlane.

W programie także warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

Warsztaty artystyczne:
15.00-16.30 „Tacki vintage” – wykonanie tacek z rustykalnymi uchwytami przy użyciu farb i wosków oraz metody postarzania drewna. Warsztaty dla dorosłych.
17.00-18.30 „Filcowe pudełka” – wykonanie i ozdobienie materiałami pasmanteryjnymi filcowych pudełek. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych.
15.00-16.30 „Malowane magnesy” – wykonanie kolorowych magnesów w dwóch wersjach: jako odlewy gipsowe oraz przy użyciu techniki decoupage na kamykach. Warsztaty dla dzieci.
17:00-18:30 „Lawendowy wianek” – dekorowanie wianków z wikliny. Warsztaty dla dorosłych.
15:00-18:00 „Linorytki” – wykonanie grafiki w technice linorytu i odbitek na papierze. Warsztaty rodzinne.

15.00-20.00 Kramy z rękodziełem – witraż, szkło, decoupage, ceramika, filc i wiele innych.

Od 15.00 Gry i zabawy dla dzieci

16.00 Wernisaż Krzysztofa Korkusa „Piórkiem malowane” w holu MDK.

18:00 Koncert duetu „Pieprzyk” na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem

16 sierpnia 2017