Gru, Dru i Minionki

Gatunek: animacja
Scenariusz: Ken Daurio, Cinco Paul
Premiera w Polsce: 30 czerwca 2017

To powrót, na który czekają wszyscy! Po przebojach kinowych „Jak ukraść księżyc", „Minionki rozrabiają" i „Minionki", ponownie spotkamy się z Gru i jego adoptowanymi córkami: Margo, Edith i Agnes oraz, oczywiście, Minionkami!

Jak zawsze, nie zabraknie niespodzianek: poznamy nową postać w rodzinie – brata bliźniaka Gru, czyli Dru. Będzie się działo!

Poprzednie filmowe przygody Minionków („Minionki”) są drugą najbardziej dochodową animacją w historii kina oraz jedenastym najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów.

W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Mikołaja Cieślaka i Roberta Górskiego, super-duet z Kabaretu Moralnego Niepokoju i słynnego serialu „Ucho prezesa".

Robert Górski wciela się w postać czarnego charakteru Baltazara Bratta, dawnej dziecięcej gwiazdy filmowej. Bratt ma obsesję na punkcie roli, którą kreował w latach osiemdziesiątych i udowodni Gru, ze potrafi stać się jego największym wrogiem. Ale to nie koniec zawirowań w życiu Gru… po latach odnajduje się jego brat bliźniak – Dru (Mikołaj Cieślak). Głosu postaci Gru – jak zawsze – użyczył znakomity Marek Robaczewski.

20 września 2017