Grinch (z dodatkiem Minionki Uciekają)

15 października 2018- 10:00

Grinch
Gatunek: animacja, komedia
Reżyseria: Yarrow Cheney, Scott Mosier
Scenariusz: Michael LeSieur, Tommy Swerdlow
Produkcja: USA
Premiera: 30 listopada 2018

Ósme wspólne dzieło Illumination i Universal Pictures – komedia animowana „Grinch” – na podstawie świątecznego klasyka – książki „Dr. Seuss”. Historia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Zabawna, pełna ciepła, uniwersalna, oszałamiająco sfilmowana historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu.

Grinch mieszka w samotności, za jedynego kompana mając psa – Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia.

Każdego roku spokój Ktosiowa zaburza tylko jedno wydarzenie – celebracja świąt Bożego Narodzenia. Kiedy mieszkańcy Ktosiowa decydują, że tegoroczne święta będą obchodzone jeszcze bardziej hucznie, Grinch rozumie, że jedynym sposobem na zachowanie jego wymarzonego spokoju jest… kradzież świąt. Planuje nawet uprowadzenie św. Mikołaja.

15 października 2018