• To wydarzenie minęło.

8 lutego- 00:00 - 11 lutego- 00:00

2D napisy

miejsce: Kino Karolinka

bilety: 16 zł, ulgowy 14 zł – od 15 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

Gorący temat

Gatunek: Biograficzny / Dramat
Reżyseria: Jay Roach
Scenariusz: Charles Randolph
Produkcja: Kanada / USA
Dystrybucja: Monolith Films
Czas trwania: 109 minuty
Premiera: 17 stycznia 2020

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

KUP BILET

sobota 08.02.2020 r., godzina: 20.30