Film: „Yesterday”

26 lipca- 00:00 - 1 sierpnia- 00:00

Czy potrafilibyście sobie wyobrazić sytuację, w której nie słyszycie w pierwszej części „Shreka” utworu „Here comes the sun”? Albo czy możecie sobie wyobrazić kultowy serial „Cudowne lata” bez czołówki śpiewanej przez Joe Cockera? W takiej oto sytuacji możemy poznać głównego bohatera naszej kolejnej propozycji, czyli filmu „YESTERDAY”.
Jack Malik (HIMESH PATEL) jest piosenkarzem i autorem tekstów z małej nadmorskiej miejscowości Suffolk położonej na wschodnim wybrzeżu Anglii. Pomimo niewątpliwego talentu Jacka i wysiłków oddanej przyjaciółki z dzieciństwa Ellie (LILY JAMES), która jest jego menadżerką, osiągnięcie sukcesu wydaje się niemożliwe. Aż do momentu, gdy Jack zderza się z autobusem podczas tajemniczej przerwy w dostawie prądu na całej kuli ziemskiej…. Jack odkrywa, że Beatlesi nigdy nie istnieli, a on jest jedyną osobą, która pamięta ich piosenki, co stawia go w bardzo skomplikowanej sytuacji…. Postanawia ocalić od zapomnienia utwory największego zespołu w dziejach i przy pomocy nowej amerykańskiej agentki Debry (KATE MCKINNON) jego sława eksploduje. To niestety oddala go od Ellie, jedynej osoby, która od zawsze w niego wierzyła i dzięki której Jack w końcu zrozumie, że Beatlesi mieli rację i w życiu najważniejsza jest miłość.
„YESTERDAY” to przepełniona muzyką Beatlesów, niezwykle zabawna i urocza komedia z najbardziej oryginalną i świeżą fabułą ostatnich lat. Jednocześnie zachowuje ducha i klimat najlepszych angielskich kultowych już komedii jak „Notting Hill”, „To właśnie miłość” i seria ”Bridget Jones”.
„Yesterday”
Gatunek: Komedia, muzyczny