Dziadek do Orzechów w wykonaniu Royal Lviv Ballet!

1 lutego- 10:00

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na widowisko najwyższej klasy! „Dziadek do orzechów” w wykonaniu fenomenalnego zespołu Royal Lviv Ballet będzie można zobaczyć na deskach lublinieckiego domu kultury już 21 lutego 2019 roku o godz. 18:00.

Bilety w cenie 85 zł do nabycia:
– przez Internet na http://www.bilety.mdk.lubliniec.pl/
– w kasie MDK.

Dziadek do orzechów – to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiernie zachwyca publiczność całego świata. To czar i magia zimowej pory i świątecznej atmosfery oddane widowiskowym tańcem artystów Royal Lviv Ballet z muzyką Piotra Czajkowskiego w tle.

„Dziadek do orzechów” to z pewnością fenomen w historii baletu. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza.

W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami ręcznie szyte stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię twórców i tancerzy baletu.

Wrażeń i emocji, jakie wzbudza spektakl nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć! Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.