Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Gatunek: fantasy, familijny
Reżyseria: Lasse Hallström, Joe Johnston
Scenariusz: Ashleigh Powell
Obsada: Keira Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren, Morgan Freeman, Eugenio Derbez, Matthew Macfadyen
Produkcja: USA
Premiera: 2 listopada 2018

Magiczna historia w przepięknej oprawie! Zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcja Disneya inspirowana klasyczną baśnią E.T.A Hoffmana z Keirą Knightley, Helen Mirren oraz Morganem Freemanem w rolach głównych.

Ojciec chrzestny podarował Klarze złotą nić, dzięki której dziewczyna może dostać się do tajemniczego świata, w którym znajduje się magiczny klucz. Niestety cenny przedmiot zostaje ukradziony i Klara będzie musiała przemierzyć niezwykłe krainy (Śniegu, Kwiecia i Słodyczy), aby go odzyskać. Na szczęście w niebezpiecznej podróży może liczyć na towarzysza – dzielnego żołnierza Filipa. Tyle, że aby przywrócić porządek w magicznym świecie, Klara będzie musiała się wykazać nie tylko mężnym sercem, ale też rozwagą, odpowiedzialnością i mądrością.

19 listopada 2018