Dni Lublińca 2019

14 czerwca - 16 czerwca

Dni Lublińca zbliżają się wielkimi krokami. Już wkrótce w Lublińcu będzie słychać różnorodne muzyczne style, a na koncerty gwiazd – Natalii Szroeder, Pięknych i Młodych oraz Kultu – przybędą nie tylko mieszkańcy Lublińca, ale również goście z okolicznych miast. Wcale nas to nie dziwi! Warto zapoznać się z całym planem Dni Lublińca – w końcu to nie tylko koncerty, ale też mnóstwo innych wydarzeń towarzyszących. Na co warto zwrócić uwagę?

Każdego dnia na scenie będzie można zobaczyć artystów – wokalistów, tancerzy, aktorów – którzy na co dzień działają w sekcjach Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Wśród tych występów m.in. recital „Słodkie rodzynki/gorzkie migdały” w wykonaniu Teatru po Pracy.

Wszystkich właścicieli czworonogów zapraszamy na coroczną Galę Psów Nie Tylko Rasowych.  Porządna dawkę śmiechu zapewni Kabaret Moherowe Berety, tworzony przez aktorki związane m.in. z chorzowskim Teatrem Rozrywki.

Tradycją Dni Lublińca są również atrakcje dedykowane najmłodszym mieszkańcom. W Strefie Dobrej Zabawy będą zajęcia z animatorem, gry i zabawy, a nawet… odwiedziny prawdziwych piratów z Karaibów!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową rozpiską!

Organizatorem Dni Lublińca jest Urząd Miasta Lubliniec oraz Miejski Dom Kultury. Sponsorami imprezy są EthosEnergy Poland S.A. oraz EJOT Polska Sp. z o.o. Sp.k. Patronaty medialne: Dziennik Zachodni, Gazeta Lubliniecka, Nowiny Lublinieckie, portale gazeta lubliniecka.pl, lubliniec.info oraz naszemiasto.pl.

Piątek, 14 czerwca

Rozpoczęcie: godzina 18.00

• Strefa Dobrej Zabawy // Amfiteatr
  • Młodzi Artyści z MDK // Amfiteatr
  • Zespół Baboki  // Amfiteatr
  • Zespół Stokrotki // Amfiteatr

Godz.  21.30 – koncert Natalii Szroeder, a po nim muzyczne podróże.

Sobota,  15 czerwca

• Godz. 11.00 – Mecz Sparta Lubliniec Oldboje kontra Księża // Stadion Miejski
  • Godz. 13.00 – Gala Psów Nie Tylko Rasowych // Skwer przed MDK
  • Godz. 15.00 – Otwarcie Lubiteki // nowa siedziba Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej

Od godziny 18.00 bawimy się w Amfitearze!

• Młodzi Artyści z MDK
  • Piraci z Karaibów – program dla dzieci
  • Izabela Kapiasova & Gang Olsena

Godz. 21:30 – koncert zespołu Piękni i Młodzi. Po koncercie Laser Show oraz zabawa taneczna z zespołem Travers.

Niedziela,  16 czerwca

• Godz. 15.00 – wydarzenia towarzyszące w Lubitece Lubiteki // nowa siedziba Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej

Od godziny 16.00 moc atrakcji w Amfiteatrze!

• Wyspa przygód – program dla dzieci
  • Strefa dobrej zabawy
  • Kabaret Moherowe Berety
  • „Słodkie rodzynki/gorzkie migdały” w wykonaniu Teatru po Pracy
  • Koncert zespołu ShaleyesH

O godzinie 21.30 koncert zespołu KULT!

Zapraszamy!

14-16 czerwca