Dalida.

Gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny
Reżyseria: Lisa Azuelos
Scenariusz: isa Azuelos
Obsada: Sveva Alviti (Dalida), Riccardo Scamarcio (Orlando)
Czas trwania: 124 minuty
Premiera w Polsce: 31 marca 2017

Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości – zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

20 kwietnia 2017