Botoks

Gatunek: thriller
Reżyseria: Patryk Vega
Scenariusz: Patryk Vega
Obsada: Olga Bołądz, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański
Premiera w Polsce: 29.09.2017

Film "Botoks" pokazuje szpital jako zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. To tutaj splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) zaczynała pracę w szpitalu jako ratowniczka medyczna, a teraz pracuje jako przedstawicielka koncernu farmaceutycznego. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej zmieniła się z brzydkiego kaczątka w piękną, ale bezwzględną kobietę. Magda (Katarzyna Warnke) pracuje w szpitalu jako ginekolog położnik i specjalistka od aborcji. Teraz sama zachodzi w ciążę, przez co jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) się zaostrza. Patrycja (Marieta Żukowska) jest uznaną chirurg. Jej poukładany świat rozpada się, kiedy dowiaduje się o zdradzie męża. Z kolei Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

Patryk Vega, twórca najbardziej kasowych hitów kinowych ostatnich lat, prezentuje bezkompromisowe uderzenie w polską służbę zdrowia. W tym filmie żadna scena nie jest wymyślona.

Nowe dzieło autora przebojów „Służby specjalne”, „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, to poparty wielomiesięcznymi wywiadami, wstrząsający obraz życia i pracy lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Z ich opowieści wyłonił się porażający scenariusz, ukazujący problemy służb medycznych, jak i współczesnych kobiet.

„Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie tu charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru. O jego jakość zadba doborowa, pełna gwiazd ekipa aktorska.

W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą ulubieńcy widzów: Piotr Stramowski i Tomasz Oświęcimski, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojcjech Machnicki i Grażyna Szapołowska.
Zdjęcia do „Botoksu” realizowane są w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w… Kenii. Przygotujcie się na film, po którym już żadna wizyta u lekarza nie będzie taka jak dawniej!

20 września 2017