Akademia Kreatywności – Listopad

18 października 2018- 10:00

Akademia Kreatywności w MDK zaprasza na comiesięczny cykl warsztatów w Galerii pod Glinianym Aniołem:

– 07.11.2018 roku, godz. 17.30 „Materiałowe choinki”, koszt: 60 zł
z cyklu:  „ Ciesz się szyciem”; instruktor: Magdalena Rudzińska.
Na warsztatach poznamy podstawy szycia na maszynie. Dowiemy się np. jakie są rodzaje ściegów maszynowych i stopek. Zapoznamy się z elementami obsługi i konserwacji maszyny do szycia. Poznamy podstawowe pojęcia związane z krawiectwem, a także kilka zagadnień z materiałoznawstwa. Uczestnicy warsztatów samodzielnie uszyją ozdobę w postaci szmacianej choinki bożonarodzeniowej. Dekoracja będzie przestrzenna, wypełniona wkładem. Choinka może posłużyć do dekoracji świątecznej, a także być pięknym prezentem dla bliskiej osoby.

– 21.11.2018 roku, godz. 17.30 „Wieniec adwentowy”, koszt 45 zł
instruktor: Marzena Grzyb.
Podczas warsztatów wykonamy wieniec adwentowy, wykorzystując do tego igliwie oraz różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Tradycyjnie zostanie ozdobiony czterema świecami, które jak mówi tradycja, będziemy zapalać w kolejne niedziele Adwentu. Piękna dekoracja będzie towarzyszyć nam aż do Świąt Bożego Narodzenia ciesząc oko ciepłym światłem płonących świec.

– 26.11.2018 roku, godz. 17.30 „Kalendarz adwentowy”, koszt: 35 zł
instruktor: Czesława Włuka
Ostatnie spotkanie warsztatowe w listopadzie odbędzie się w tematyce bardzo bliskiego adwentu. Tym razem nasza kreatywność wykorzysta filc, nici oraz kolorowe ozdoby pasmanteryjne do własnoręcznego uszycia kalendarza adwentowego, który będzie nas przybliżał do magii zbliżających się świąt.

Zapisy osobiście w Galerii pod Glinianym Aniołem oraz telefonicznie pod numerem tel. 34 351 06 88 w godz. 15.00-21.00 (rezerwacja wygasa po trzech dniach).

18 października 2018