Ach, śpij, kochanie

Gatunek: kryminał
Reżyseria: Krzysztof Land
Scenariusz: Andrzej Gołda
Obsada: Andrzej Chyra, Władysław Mazurkiewicz, Bogusław Linda, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Grabowski, Katarzyna Warnke
Premiera w Polsce: 20 października 2017

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

17 października 2017