27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

3 stycznia- 10:00

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadciąga wielkimi krokami i odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dokładnie w tym dniu tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Jak co roku wielkiej zbiórki nie może zabraknąć również w Lublińcu.

Tradycyjnie lubliniecki sztab WOŚP będzie miał swoją siedzibę w Miejskim Domu Kultury, a wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach naszego miasta.

Jak co roku, tego dnia o godz. 16:00 w sali widowiskowej MDK odbędzie się koncert. Będziemy mieli okazję posłuchać młodych artystów z lublinieckiego MDK, zobaczyć występ lublinieckich harcerzy, Wesołej Grupy Tanecznej, akrobatek ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zespołu Shaleyesh jako gwiazdy wieczoru.

3 stycznia