Nie przegap w czerwcu!

sb 01
nd 02
pn 03
wt 04
śr 05
cz 06
pt 07
sb 08
nd 09
pn 10
wt 11
śr 12
cz 13
pt 14
sb 15
nd 16
pn 17
wt 18
śr 19
cz 20
pt 21
sb 22
nd 23
pn 24
wt 25
śr 26
cz 27
pt 28
sb 29
nd 30
logo
repertuar

Panda i Banda
18.06.2019 r.

godzina 17:00
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

John Wick 3
18.06.2019 r.

godzina 19:00
2D napisy
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 15 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

XXI Lubliniecka Wiosna Kulturalna za nami!

W dniach 13-14 kwietnia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury odbyła się  XXI Lubliniecka Wiosna Kulturalna. Przegląd adresowany był do przedszkolaków, uczniów, studentów oraz zespołów w ośrodkach kultury lub placówkach oświatowych.
 
Zmagania wokalistów oraz zespołów wokalnych i muzycznych oceniało jury w składzie Joanna Możdżan - Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki, Dominik Koralewski – wokalista, solista Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Marcin Wawrzynowicz – wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, muzyk, wokalista, związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
 
Zespoły taneczne oceniało jury w składzie Marta Gierczak – tancerka, pedagog, instruktorka Tańca Współczesnego, związana z Częstochowskim Teatrem Tańca. Kryspin Hermański - finalista programu telewizyjnego „You can dance”, Tancerz w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Piotr Majer – dyplomowany instruktor tańca, solista Częstochowskiego Teatru Tańca. 
 
Gratulujemy wszystkim laureatom oraz życzymy wielu sukcesów.
 
Laureaci XXI Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej:
 
Wokaliści Przedszkole
Wyróżnienie – Maksymilian Brzezina, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim
Wyróżnienie – Lena Chmiel, PASJONART Lubliniec
Wyróżnienie – Igor Dulok, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim Oddział Przedszkolny w Wędzinie 
Wyróżnienie – Hanna Kampa, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wyróżnienie – Magdalena Kos, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim
Wyróżnienie – Wiktoria Kozala, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim Oddział Przedszkolny w Wędzinie
Wyróżnienie – Dominika Paruzel, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wyróżnienie – Karol Paszewski, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim Oddział Przedszkolny w Wędzinie
Wyróżnienie – Natalia Rek, Kochcice
 
Wokaliści klasy I-III
I miejsce – Kamil Janus, Szkoła Podstawowa „Naukowa Wyspa” w Koszęcinie 
II miejsce – Żaklin Solich, Pasjonart Lubliniec
III miejsce – Pola Gatner, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
 
Wokaliści klasy IV-VI
I miejsce – Mateusz Literacki, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lublińcu
II miejsce – Julia Jeziorowska, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
III miejsce – Zuzanna Lerche, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
Wyróżnienie – Natalia Korzekwa, Pasjonart Lubliniec
Wyróżnienie – Aleksandra Mucha, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wyróżnienie – Julia Sekulska, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
 
Wokaliści – Klasy VII-VIII i Gimnazjum
I miejsce – Wiktoria Książek, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie
II miejsce – Julia Plaza, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu
III miejsce – Weronika Piskon, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wyróżnienie – Klaudia Ujma, Miejski Dom Kultury w Częstochowie
 
Wokaliści szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli
I miejsce – Urszula Kozielska, Pasjonart Lubliniec
II miejsce – Sandra Rose
III miejsce – Kacper Wieczorek, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie
Wyróżnienie – Julia Kazuch, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wyróżnienie – Anna Kupny, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie
 
Zespoły muzyczne i wokalne
I miejsce – Green Pig, PASJONART Lubliniec     
II miejsce  – Konopielki, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach
III miejsce – Żadnych Braw Band, Lubliniec
Wyróżnienie – Wiosenne Motylki, Przedszkole „Stumilowy Las” w Lublińcu
Wyróżnienie – Julia Sekulska, Hanna Polewczyk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lublińcu
 
Zespoły taneczne do 7 lat
I miejsce – Mini Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
II miejsce – Mini Dance, Gminne Centrum Kultury w Gorzycach
III miejsce – Zespół Taneczny „Groszki”, Miejski Dom Kultury w Częstochowie
Wyróżnienie – Formacja Koralowa, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
 
Zespoły taneczne 8-11 lat
I miejsce – Mały Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
II miejsce – Realise, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szczerbicach
III miejsce – Zespół Taneczny „Kropeczki”, Miejski Dom Kultury w Częstochowie
Wyróżnienie – Impuls Dzieci, Dom Kultury w Rybniku – Nieboczycach 
 
Zespoły taneczne 12-15 lat
I miejsce – Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
II miejsce – Dynamic Team, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
III miejsce – Break Gang, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
III miejsce – Grand, Grand-studio tańca i edukacji artystycznej w Blachowni
Wyróżnienie – Efekt, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
Wyróżnienie – Grand Seven, Grand-studio tańca i edukacji artystycznej w Blachowni
 
Zespoły taneczne pow. 15 lat
I miejsce – Reflex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
II miejsce – Format, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info