Nie przegap w czerwcu!

sb 01
nd 02
pn 03
wt 04
śr 05
cz 06
pt 07
sb 08
nd 09
pn 10
wt 11
śr 12
cz 13
pt 14
sb 15
nd 16
pn 17
wt 18
śr 19
cz 20
pt 21
sb 22
nd 23
pn 24
wt 25
śr 26
cz 27
pt 28
sb 29
nd 30
logo
repertuar

Panda i Banda
18.06.2019 r.

godzina 17:00
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

John Wick 3
18.06.2019 r.

godzina 19:00
2D napisy
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 15 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Eliminacje powiatowe XXXI RSMR „Wrażliwość na słowa” - wyniki i fotogaleria

Jak co roku w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się eliminacje powiatowe Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”.
 
Konkurs ten niezmiennie ma na celu rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.
 
Członkami jury tegorocznych eliminacji powiatowych, które odbyły się 9 i 10 kwietnia 2019 roku byli: Janina Tomala – polonista, Agnieszka Raj-Kubat – aktorka, teatrolog, pedagog, reżyser działającego przy Miejskim Domu Kultury Teatru po Pracy oraz dr Janusz Hurnik – wieloletni pracownik naukowy, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, w którego kręgu zainteresowań jest polska literatura najnowsza, zwłaszcza poezja. 
 
Komisja konkursowa miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie wystąpienia były warte nagrodzenia. Po długich naradach zdecydowało przyznać następujące nagrody:
 
Kategoria I – klasy I-III
 
I miejsce – Maria Szawińska, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach 
II miejsce – Marta Ogaza, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lublińcu
II miejsce – Zuzanna Mroziewicz, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lublińcu
III miejsce – Zuzanna Kirsz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Herbach
III miejsce – Amelia Chmiel, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląski
Wyróżnienie – Marta Dyla, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lublińcu
Wyróżnienie – Maja Kaczmarczyk, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lublińcu
Wyróżnienie – Kamila Kuźnik, Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka
Wyróżnienie – Marta Matejczyk, Szkoła Podstawowa Zborowskie
Wyróżnienie – Jakub Nikolczuk, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lublińcu
Wyróżnienie – Zuzanna Roj, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląski
Wyróżnienie – Radosław Swoboda, Szkołą Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach
 
Kategoria II – klasy IV-VI 
 
I miejsce – Lena Karmańska, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
II miejsce – Piotr Kierach, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu
III miejsce – Eliza Bielacha, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubecku
Wyróżnienie – Magdalena Wojsyk, Szkoła Podstawowa im. Juliana Ligonia w Strzebiniu
Wyróżnienie – Olaf Smyła, Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach
Wyróżnienie – Wiktoria Słota, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu
Wyróżnienie – Małgorzata Mika, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszynie
Wyróżnienie – Laura Matejczyk, Szkoła Podstawowa Zborowskie
Wyróżnienie – Zofia Kurek, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie 
Wyróżnienie – Hanna Kowol, Publiczna Szkołą Podstawowa w Lubecku
Wyróżnienie – Igor Jaźwiński, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu
Wyróżnienie – Zofia Jelonek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Herbach
Wyróżnienie – Laura Grabolus, Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach
Wyróżnienie – Zuzanna Bula, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Kamienicy
Wyróżnienie – Weronika Bula, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu 
Wyróżnienie – Julia Breguła, Szkołą Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka 
Wyróżnienie – Amelia Augustyn, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublińcu
 
Kategoria III – klasy VII-VIII oraz gimnazjum
 
I miejsce – Szymon Szawiński, Szkoła Podstawowa w Woźnikach
II miejsce – Julia Mura, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląski
III miejsce – Karol Swoboda, Szkoła Podstawowa w Strzebiniu
Wyróżnienie – Zofia Golaś, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
Wyróżnienie – Wiktoria Hucz, Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie
Wyróżnienie – Milena Jaksik, Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie
Wyróżnienie – Wiktoria Jelonek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Herbach
Wyróżnienie – Izabela Kniejska, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lublińcu
Wyróżnienie – Jagoda Kozak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisowie
Wyróżnienie – Aleksandra Parkitna, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląski
Wyróżnienie – Julita Rygoł, Szkoła Podstawowa w Woźnikach
Wyróżnienie – Emila Zalas, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubecku
 
Promocję do etapu regionalnego, który odbędzie się w dniu 24.04.2019 roku o godzinie 10:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, otrzymały następujące osoby:
 
Maria Szawińska, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach 
Marta Ogaza, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lublińcu
Zuzanna Mroziewicz, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lublińcu
Lena Karmańska, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
Piotr Kierach, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu
Eliza Bielacha, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubecku
Szymon Szawiński, Szkoła Podstawowa w Woźnikach 
Julia Mura, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląski
Karol Swoboda, Szkoła Podstawowa w Strzebiniu
 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info