Nie przegap w maju!

śr 01
cz 02
pt 03
sb 04
nd 05
pn 06
wt 07
śr 08
cz 09
pt 10
sb 11
nd 12
pn 13
wt 14
śr 15
cz 16
pt 17
sb 18
nd 19
pn 20
wt 21
śr 22
cz 23
pt 24
sb 25
nd 26
pn 27
wt 28
śr 29
cz 30
pt 31
logo
repertuar

Miłość i miłosierdzie
25.05.2019 r.

godzina 17:00

bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 10 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Podły, okrutny, zły
25.05.2019 r.

godzina 19:00
2D napisy
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 15 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Sztuka użytkowa królowała w ferie z MDK - fotorelacja

32 godziny warsztatów artystycznych,  zajęcia sportowe, pokazy, spotkania z Japonią, poranki filmowe i ponad 1600 uczestników. Tak lubliniecki MDK podsumowuje ferie.
 
Wszystko, co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Ferii z MDK” nie będzie brakowało. 
 
Uczestnicy stworzyli wiele przydatnych rzeczy i powrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi: materiałowymi brelokami, kloszami na lampy, drewnianymi serduchami, organizerem nad biurko, wystrzałowymi tubami, filcowym przybornikiem, torbami z własnym nadrukiem, a nawet z przepisem na puchnące farby!
 
Miejski Dom Kultury jak zwykle przygotował program pełen atrakcji. Każdego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie bowiem odbywały się rozmaite zajęcia kreatywne, sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także poranki kinowe. 
 
Niezapomnianą atrakcją były warsztaty kulinarne z Hanią Kandorą finalistką programu MasterChef Junior. Uczestnicy mieli okazję podglądnąć umiejętności kulinarne Hani i pod jej okiem przygotować pyszne zdrowe pasty.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania pt. „Emdek po japońsku”, gdzie Akemi Yasuhara – rodowita Japonka podzieliła się ciekawostkami ze świata kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Były warsztaty origami, gry i zabawy japońskie, a także szuka ubierania kimono.
 
Podopiecznym MDK bardzo spodobał się pokaz pt. „Lodowe eksperymenty”. Tego dnia mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową materią jaką jest suchy lód. Dzieci poznały właściwości tej substancji pomagając instruktorom m.in. nadmuchując balony bez użycia ust czy tworzyć mleczne bańki.
 
Pan Przyrodnik tym razem zaciekawił opowieścią o motylach świata. Warto było znaleźć się w tym dniu w gronie słuchaczy i oprócz wysłuchania arcyciekawych opowieści, podziwiać wspaniałe eksponaty tych niezwykłych owadów.
 
„Ferie z MDK” nie mogłyby się odbyć bez warsztatów kreatywnych z ulubionymi instruktorami, zajęć sportowych z energiczną Panią Bernadetą, czy animacji z uwielbianym przez wszystkich Panem Piotrem.
 
To były gorące dwa tygodnie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile i kreatywnie spędzony czas! Miejski Dom Kultury wciąż czeka na Was ze świetnymi propozycjami kinowymi, spektaklami, koncertami, warsztatami i mnóstwem innych atrakcji w zbliżającym się okresie imprez plenerowych!
 
 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info