Nie przegap w marcu!

pt 01
sb 02
nd 03
pn 04
wt 05
śr 06
cz 07
pt 08
sb 09
nd 10
pn 11
wt 12
śr 13
cz 14
pt 15
sb 16
nd 17
pn 18
wt 19
śr 20
cz 21
pt 22
sb 23
nd 24
pn 25
wt 26
śr 27
cz 28
pt 29
sb 30
nd 31
logo
repertuar

Całe szczęście
22.03.2019 r.

godzina 18:00

bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Alita: Battle Angel
22.03.2019 r.

godzina 20:00
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Sztuka użytkowa królowała w ferie z MDK - fotorelacja

32 godziny warsztatów artystycznych,  zajęcia sportowe, pokazy, spotkania z Japonią, poranki filmowe i ponad 1600 uczestników. Tak lubliniecki MDK podsumowuje ferie.
 
Wszystko, co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Ferii z MDK” nie będzie brakowało. 
 
Uczestnicy stworzyli wiele przydatnych rzeczy i powrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi: materiałowymi brelokami, kloszami na lampy, drewnianymi serduchami, organizerem nad biurko, wystrzałowymi tubami, filcowym przybornikiem, torbami z własnym nadrukiem, a nawet z przepisem na puchnące farby!
 
Miejski Dom Kultury jak zwykle przygotował program pełen atrakcji. Każdego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie bowiem odbywały się rozmaite zajęcia kreatywne, sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także poranki kinowe. 
 
Niezapomnianą atrakcją były warsztaty kulinarne z Hanią Kandorą finalistką programu MasterChef Junior. Uczestnicy mieli okazję podglądnąć umiejętności kulinarne Hani i pod jej okiem przygotować pyszne zdrowe pasty.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania pt. „Emdek po japońsku”, gdzie Akemi Yasuhara – rodowita Japonka podzieliła się ciekawostkami ze świata kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Były warsztaty origami, gry i zabawy japońskie, a także szuka ubierania kimono.
 
Podopiecznym MDK bardzo spodobał się pokaz pt. „Lodowe eksperymenty”. Tego dnia mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową materią jaką jest suchy lód. Dzieci poznały właściwości tej substancji pomagając instruktorom m.in. nadmuchując balony bez użycia ust czy tworzyć mleczne bańki.
 
Pan Przyrodnik tym razem zaciekawił opowieścią o motylach świata. Warto było znaleźć się w tym dniu w gronie słuchaczy i oprócz wysłuchania arcyciekawych opowieści, podziwiać wspaniałe eksponaty tych niezwykłych owadów.
 
„Ferie z MDK” nie mogłyby się odbyć bez warsztatów kreatywnych z ulubionymi instruktorami, zajęć sportowych z energiczną Panią Bernadetą, czy animacji z uwielbianym przez wszystkich Panem Piotrem.
 
To były gorące dwa tygodnie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile i kreatywnie spędzony czas! Miejski Dom Kultury wciąż czeka na Was ze świetnymi propozycjami kinowymi, spektaklami, koncertami, warsztatami i mnóstwem innych atrakcji w zbliżającym się okresie imprez plenerowych!
 
 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info