Nie przegap w marcu!

pt 01
sb 02
nd 03
pn 04
wt 05
śr 06
cz 07
pt 08
sb 09
nd 10
pn 11
wt 12
śr 13
cz 14
pt 15
sb 16
nd 17
pn 18
wt 19
śr 20
cz 21
pt 22
sb 23
nd 24
pn 25
wt 26
śr 27
cz 28
pt 29
sb 30
nd 31
logo
repertuar

Całe szczęście
22.03.2019 r.

godzina 18:00

bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Alita: Battle Angel
22.03.2019 r.

godzina 20:00
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Teatr po Pracy z repertuarem Osieckiej wystąpił w Kokotku!

Komplet widzów wypełnił salę konferencyjną Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA na spektaklu „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały” w niedzielę 3 marca 2019 r.
 
Nie od dziś wiadomo, że dobra współpraca może przynieść niesamowite rezultaty, a  zdecydowanie łatwiej o nie, jeśli ludzi łączą dobre relacje. To właśnie o nich powiedział w Oblackim Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku o. Tomasz Maniura witając dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agatę Woźniak- Rybkę i szefową Teatru po Pracy Agnieszkę Raj- Kubat. O te relacje wśród tej trójki tym łatwiej, gdyż jak zdradził o. Tomasz znają się od przysłowiowej piaskownicy…
 
To właśnie z inicjatywy pani dyrektor lublinieckiego MDK i dzięki gościnności o. Tomasza Maniury teatr wystąpił w niedzielę, 3 marca dla mieszkańców Kokotka w  recitalu piosenek Agnieszki Osieckiej pt. „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały”. 
 
Cudowna atmosfera trwała od początku do samego końca koncertu. Artyści wykonując piękne utwory znanej poetki z muzyką na żywo, choreografią i projekcją w tle przenieśli widzów w świat pełen emocji, miłości i wzruszeń. Całość wyreżyserowała Agnieszka Raj-Kubat. Publiczność usłyszała kilkanaście kompozycji m.in.: „Wielka woda”, „Nie żałuję”, „Oczy tej małej”, „Miasteczko Cud”, czy „Miłość w Portofino”. Każdy utwór krył w sobie jakąś historię, opowieść o miłości. Jak określiła jedna ze słuchaczek po zakończonym recitalu: Czas zatrzymał się w miejscu. Niesamowite, jak aktorzy porwali publiczność – opowiada na gorąco Emil Burdziłowski, menadżer Oblackiej Przystani – żywy kontakt sprawił, że widzowie aktywnie reagowali i włączali się w śpiew.
 
Koncert zakończył się owacjami na stojąco. Gorące podziękowania artystom złożyła dyrektor MDK Agata Woźniak–Rybka oraz o. Tomasz Maniura, a zachwycona publiczność domagała się bisów, by móc choć jeszcze raz usłyszeć jedną z piosenek.
 
Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy możliwe było dotarcie z tym pięknym recitalem do mieszkańców oddalonego od centrum Kokotka. Dziękuję o. Tomkowi Maniurze za gościnę a mieszkańcom i gościom za wspaniałą atmosferę. Bardzo dziękuję artystom za ich występ i zaangażowanie powiedziała Agata Woźniak- Rybka dyrektor MDK.
 
Widownia wypełniła liczącą ponad 200 miejsc salę. Darmowe bilety rozeszły się błyskawicznie, a telefony z prośbami o wejściówki nie ustawały aż do samego weekendu – dzieli się Marcin Szuścik z biura NINIWY. 
 
To nie pierwsza wspólna inicjatywa MDK Lubliniec i Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.  Partnerzy organizują wspólnie co roku w listopadzie Festiwal podróżniczy Together w MDK Lubliniec. Po raz pierwszy artyści domu kultury wystąpili w Kokotku, a jak zapewniają organizatorzy nie po raz ostatni.
 
Foto. Czesława Włuka

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info