Nie przegap w październiku!

pn 01
wt 02
śr 03
cz 04
pt 05
sb 06
nd 07
pn 08
wt 09
śr 10
cz 11
pt 12
sb 13
nd 14
pn 15
wt 16
śr 17
cz 18
pt 19
sb 20
nd 21
pn 22
wt 23
śr 24
cz 25
pt 26
sb 27
nd 28
pn 29
wt 30
śr 31
logo
repertuar

Hotel Transylwania 3 (3D dubbing)
16.10.2018 r.

godzina 16:00
Ogólnopolska premiera!
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Serce nie sługa
16.10.2018 r.

godzina 10:00
Ogólnopolska premiera!
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł - od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Dożynki Powiatowe za nami!

26 sierpnia 2018 roku w Amfiteatrze w Lublińcu odbyły się Dożynki Powiatowe. Dziękujemy za niesamowitą frekwencję i wspaniałą atmosferę!
 
Takiej zabawy już dawno nie było w naszym mieście. Organizatorami dożynek był Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Dopisała pogoda i wspaniała atmosfera na imprezie. Gości przywitali Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz Starosta lubliniecki Joachim Smyła. Na uroczystości stawili się zarówno mieszkańcy Lublińca, powiatu i zaproszeni goście wśród których był Burmistrz Miasta Bánovce nad Bebravou Marián Chovanec oraz Burmistrza Miasta Kiskunmajsa Ábrahám-Fúrús András.
 
Uroczystości dożynkowe otworzyła Msza Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Lublińcu odprawiona w intencji rolników z podziękowaniem za tegoroczne plony. Po mszy barwny korowód dożynkowy wyruszył z targowiska miejskiego do amfiteatru, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek oraz część artystyczna wieczoru. Tam na scenie, zgodnie ze staropolską tradycją, Izabela i Bartłomiej Kokot starości dożynek przekazali chleb wypieczony z tegorocznego ziarna na ręce Starosty lublinieckiego Joachima Smyły i Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniury. Symboliczne, pięknie ozdobione chleby otrzymali również włodarze poszczególnych gmin. Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień w wykonaniu gospodarzy dożynek i zaproszonych gości. Zgodnie ze zwyczajem wybrano najpiękniejszą koronę dożynkową, w konkursie zwyciężyła korona z Kochanowic.
 
Na najmłodszych uczestników imprezy czekała Strefa Dobrej Zabawy, warsztaty wyplatania z sianka oraz słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. Również każdy z przybyłych gości mógł się spodziewać kawałka pysznego kołocza i podziwiać wystawę starych maszyn rolniczych.
 
Część artystyczną otworzył Gminny Chór „Canzona” z Kochanowic. Gminę Herby reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszynie, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Śląsk – Nasza Mała Ojczyzna”. Ponadto swój udział na scenie mieli również: Zespół Taneczny „Talencik z Pawonkowa”, Zespół Ludowy „Girlanda” z Woźnik, Orkiestra Dęta z Ciasnej, solistki z kółka wokalnego przy Domu Kultury w Koszęcinie, Zespół „Boronowianie” z Boronowa oraz solistki sekcji wokalnej MDK Lubliniec.
 
Po prezentacjach gmin dla licznie zebranej publiczności wystąpił Aleksander Martinez, który dosłownie porwał ludzi do tańca. Kolejny występ w wykonaniu Dancing Queen przeniósł nas na chwilę w lata 70-te gdzie na scenie królowała ABBA, a Kolorowe Gitary zabrały publiczność w sentymentalną podróż w czasie zachęcając do wspólnej zabawy hasłem: „Baw się razem z nami” Czerwonych Gitar.

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info