Nie przegap w listopadzie!

cz 01
pt 02
sb 03
nd 04
pn 05
wt 06
śr 07
cz 08
pt 09
sb 10
nd 11
pn 12
wt 13
śr 14
cz 15
pt 16
sb 17
nd 18
pn 19
wt 20
śr 21
cz 22
pt 23
sb 24
nd 25
pn 26
wt 27
śr 28
cz 29
pt 30
logo
repertuar

Kler
18.11.2018 r.

godzina 15:30

bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 15 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Klakson i spółka
18.11.2018 r.

godzina 13:45
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Musical „Klementyna” - kolejna premiera w MDK - fotorelacja

miejsce: Miejski Dom Kultury

Młodość, energia, śpiew, taniec i muzyka zagościły w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu dzięki występowi zdolnej młodzieży. W dniu 17 maja o godz. 18:00 odbyła się premiera musicalu „Klementyna”. W dniach 18 i 19 maja odbyły się 4 kolejne spektakle, na które przybyła młodzież z całego powiatu. Spektakl zobaczyło 1300 osób.
 
„Klementyna” to kolejna odsłona „Święta Młodej Sztuki” w naszym domu kultury. Takie przedstawienia mogą być realizowane jedynie wtedy, gdy współpracują ze sobą ludzie pełni pasji, pomysłów i zaangażowania. Takich właśnie instruktorów i pracowników ma nasz MDK.
 
Scenariusz jaki napisała Agnieszka Raj-Kubat to o opowieść o współczesnym świecie pełnym elektronicznych gadżetów. Opowieść, która ma wymiar dydaktyczny, pedagogiczny, w której pojawia się prawdziwy policjant! Pełna nowatorskich elementów reżyseria Agnieszki Raj-Kubat sprawiła, że ta nie do końca radosna opowieść będzie zapewne przedmiotem wielu rozmów na temat tego, co jest w życiu najważniejsze.
 
Wielkie gratulacje należą się wszystkim młodym artystom, a szczególnie tytułowej „Klementynie”, w którą wcieliła się Wiktoria Glinka. Tancerzy do spektaklu przygotowali: Katarzyna i Marcin Koszczyk oraz Damian Knop. Wokaliści ćwiczyli pod okiem Katarzyny Suchary, Karoliny Wieczorek i Mariana Chroboka. Aktorów przygotowała pani reżyser Agnieszka Raj-Kubat.
Innowacyjnym elementem przedstawienia był teatr cieni. W postacie mamy, taty i Klementyny wcielili aktorzy Teatru po pracy: Martyna Młynarska-Modlińska, Bogusława Węgrzyn i Czesława Włuka. Muzyka na żywo w wykonaniu bandu w składzie:  Korneliusz Wiatr, Roman Odoj, Dariusz Gola i Arkadiusz Suchara.
 
Na premierze obecni byli Pan Edward Maniura Burmistrz Miasta Lublińca, Pani Anna Jonczyk-Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca oraz Pan Gabriel Podbioł Przewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu
 
Jeszcze raz gratulacje dla młodych artystów i podziękowania dla ich rodziców. Dziękujemy również Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu za współpracę przy realizacji tego projektu, który niewątpliwie miał charakter profilaktyczny.
 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info