Nie przegap w październiku!

pn 01
wt 02
śr 03
cz 04
pt 05
sb 06
nd 07
pn 08
wt 09
śr 10
cz 11
pt 12
sb 13
nd 14
pn 15
wt 16
śr 17
cz 18
pt 19
sb 20
nd 21
pn 22
wt 23
śr 24
cz 25
pt 26
sb 27
nd 28
pn 29
wt 30
śr 31
logo
repertuar

Hotel Transylwania 3 (3D dubbing)
21.10.2018 r.

godzina 15:00
Ogólnopolska premiera!
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Johnny English: Nokaut
21.10.2018 r.

godzina 19:00
2D napisy
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł – od lat 12. Zakup na www.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Teatr po pracy

Jesienią 2013 roku powstał teatr dla dorosłych amatorów. Po obchodach 50-lecia Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, które uczciliśmy spektaklem „Szyjemy kulturalnie” pod adresem pani reżyser Agnieszki Raj-Kubat i dyrektor MDK Agaty Woźniak-Rybki popłynęła lawina słów uznania i gratulacji. Ten sukces sprawił, że przy kolejnym spotkaniu tych dwóch pań powstała idea, aby stworzyć teatr dla dorosłych amatorów. „Teatrem po pracy” nazwała go Karolina Groblińska i tak zostało.
 
„Teatr po pracy” to spotkania dla dorosłych, którzy pasjonują się teatrem i chcą się w tym kierunku rozwijać. Na zajęciach realizowane są ćwiczenia rozwijające warsztat aktorski uczestników, czyli m.in. dykcję, koncentrację uwagi, świadomość ciała jako środka wyrazu, umiejętność współpracy z drugim aktorem na scenie, rytmem oraz wieloma innymi ćwiczeniami. Ponadto zajęcia polegają na pracy nad scenariuszem do konkretnego przedstawienia.
 
„Teatr po pracy” tworzą ludzie w różnym wieku i różnych profesji, którzy nie są pozbawieni talentu. To prawie trzydzieści osób, które świetnie się bawią, dogadują i wspólnie tworzą. Warto podkreślić, że niebywałym sukcesem jest również to, że ta grupa od pierwszego spotkania do dziś zmieniła się w bardzo niewielkim stopniu. A są wśród nich m.in.: sprzedawca, kierownik, pielęgniarka, dziennikarz, uczniowie i nauczyciele. I choć między najstarszym, a najmłodszym uczestnikiem jest pół wieku różnicy, to tworzą bardzo zgraną grupę.
 
Teatr działający od pięciu lat ma na swoim koncie siedem przedstawień: „Francik się żyni”, „Pamiętnik Sary”, „misja.kobieta”, "Kopciuszek", "Kolejka", "Nie taki sam" oraz "Alejchem Szalom".
 
Poza spektaklami lubliniecki „Teatr po pracy” ma za sobą kilka mniejszych projektów – prowadzenie wieczorów poetyckich, udział w korowodach, oprawa artystyczna wernisaży, czy udział w akcji „Uwolnij książkę”.
 
8 stycznia 2016 roku podczas corocznego „Koncertu Noworocznego” działający w MDK „Teatr po pracy” otrzymał wyróżnienie Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury. Z rąk Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury oraz Zastępcy Burmistrza Pani Anny Jonczyk-Drzymały w imieniu teatru nagrodę odebrały Agata Woźniak-Rybka Dyrektor MDK oraz Agnieszka Raj-Kubat reżyser teatru.

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info